הפסיקו לחפש את התוצאות הסופיות!

תמיד, תמיד, תמיד קל לחפש את התוצאות הסופיות, אם בעבודה, ביחסים, בתחום הכושר והבריאות ואם בכל תחום אחר. אך אם מתמקדים כל הזמן בתוצאות הסופיות, במקום התמקדות בצעדים הקטנים ובתוצאות היומיות הקטנות, המשמעות היא חיים בעתיד, שסביר להניח שיביאו ללחץ. הציפייה לתוצאות הסופיות מלחיצה, וללא ספק מעלה מגוון שאלות מסוג "מה יהיה אם" או "מתי כבר אגיע לזה" וכדומה.


מוח טרוד
יש הבדל בין אדם שממוקד ב"כאן ועכשיו" לבין מישהו שכל הזמן נמצא ב"שם" וממוקד במה שהוא או היא יעשו מאוחר יותר, בשבוע הבא ובחודש הבא. האחרון הוא דוגמה טובה למוח טרוד, לכזה שלא יודע להתבונן בחלון זמן קצר, מאחר שהדבר עלול להוביל לשיחות פנימיות לא משרתות, כגון ביקורת עצמית על כך שדברים לא נעשים. לעומתו, אדם שאינו ממוקד כל הזמן ב"משחק הסופי" יכול ליהנות מההווה ומאותם הדברים שנבנים לאט לאט לדבר הגדול, לתוצאה הסופית. מסירות לתוצאות הסופיות מצביעה על הצורך בהסחה מתמדת, במקום הקדשת זמן להתענג על "כאן ועכשיו" ועל נקודות האושר והסיפוקים הקטנים שמרכיבים את החיים.
הסיפוק הרגעי
אומנם אין זה אידיאלי עבור המוח להתמקד כל הזמן בתוצאות הסופיות, אך אין משמעות הדבר שפעולות יום-יומיות לא יהיו מכוונות להשגת מטרה גדולה יותר. זה נהדר כשיש יעד, בלי קשר לתוכן שלו, וכשעובדים בדרך חכמה להשיג אותו. אבל, פעמים רבות אנשים מחמיצים את הדרך בזמן שהם מנסים להגיע ליעד.
רבים מסתכלים על חייהם לאחור ואומרים, שאותן שנים שבהן נאבקו להשיג את מטרתם הסופית היו השנים הטובות ביותר בחייהם, משום שאותה תקופה עיצבה את המקום שבו הם נמצאים כעת. עבודה קשה לשם השגת מטרות רצויות היא דבר יפה, אך חשוב לעצור ולהתבונן סביב הסיפוקים הקטנים במשך 5 השניות שלאחר התוצאה ולהכיר בהוקרה ובהערכה העצמית בהישג הקטן הזה, במקום להיות נחוש נחישות עיוורת להשיג אותה תוצאה סופית.
להיות עקיבים
תוצאה מחזיקה מעמד לאורך זמן כשחיזקנו במוח את שריר ה-5 שניות. ברגע שתכננו את המסלול מראש, הרגשנו מסופקים מהצעדים הקטנים, זכרנו ליהנות מהעשייה ומהאנשים שעושים זאת איתנו – אז אנו עקיבים! אז נותר לנו "טעם טוב בפה" מהעשייה שלנו, אז אנו מחזקים את הביטחון העצמי במילה שלנו לעצמנו, אז אנו נהיים רעבים יותר לתוצאות גדולות יותר וארוכות טווח יותר, אז אנו סומכים על עצמנו.
אל תשכחו את המטרה הסופית, אך אל תאפשרו לה לכלות אתכם! אם אתם חיים כל הזמן בעתיד באמצעות התוצאה הסופית שלכם, אתם לא מתענגים על החיים שלכם בהווה!
המוח שלכם בהחלט יודה לכם על כך!

הגיע הזמן לדייק את המוח

ליצירת קשר עם מפתחת השיטה שירלי פולק, נא למלא את הפרטים הבאים: