להפסיק להימנע ולהניח הנחות

להימנע ולהניח הנחות הן שתי התנהגויות שתורמות בקלות לצורת מחשבה לא נעימה… ולחיים לא מאושרים. אם אנחנו נמנעים או מניחים הנחות לגבי משהו או מישהו, חשוב שנשנה את המחשבות שלנו ונפסיק את ההתנהגויות האלה. הבה נבחן איך הן משפיעות על הרווחה הנפשית שלנו:
הימנעות: הדרך "לעצור את עצמנו"

להימנע פירושו לעצור את עצמנו, לנתק את עצמנו ממה שאנחנו רוצים או צריכים לעשות. אנחנו נמנעים מבני אדם, ממקומות, ממצבים… הרשימה ארוכה. אולם, ככל שאנחנו נמנעים יותר מבעיה, כך היא לרוב מחמירה. לדוגמה, אם אנחנו נמנעים מחבר שעימו היה לנו ויכוח או חוסר הסכמה, כעס ועוינות עשויים בקלות להיבנות בינינו. ככל שאנחנו נמנעים יותר מלשוחח על העניין, כך נתקשה יותר לעשות זאת, אם ביום מן הימים נחליט שאנחנו מעוניינים בכך. שאלות כגון: "למה לא דיברת איתי על זה מוקדם יותר?" והערות כגון: "חשבתי שאתה כועס עלי בגלל x ו-y" נאמרות לרוב, והיה ניתן להימנע מהן אילו התעמתנו עם הבעיה ישר ולעניין.
ללא קשר לבעיה שממנה אתם נמנעים, ככל שתתמודדו עימה מהר יותר, כך טוב יותר. אי התמודדות רק תביא לכך ש"תתבשלו במיץ של עצמכם", ולפני שתבינו מה קורה, תהיו פגועים, כועסים או נרגזים הרבה יותר לגבי אותו עניין. הפסיקו להימנע. תתמודדו ותמשיכו הלאה!
הנחת הנחות: האימא של כל… אתה יודע
כמו בהימנעות, הנחת הנחות היא מסלול נוסף לצורת חשיבה שאינה משרתת אתכם. להניח את הדבר הגרוע ביותר לגבי מישהו או משהו מוביל בדרך כלל, בין היתר, למבוכה, ועלול לגרור התנהגות לא מתאימה, המבוססת אך ורק על ההנחה. לעיתים אנחנו כועסים על משהו שלא שווה לכעוס עליו מלכתחילה, כגון עיכוב בשיחת טלפון ממקום עבודה שאליו פנינו )המגיעה לבסוף יומיים מאוחר יותר ממה שציפינו(, הגורם לנו להניח שנציג החברה שראיין אותנו אינו מחבב אותנו, שהתפקיד הוענק למישהו אחר, שהאנשים שראיינו אותנו פשוט התבדחו על חשבוננו… הנחות כאלה מביאות לאומללות )וללחץ דם גבוה(, בעוד שמה שבאמת קרה הוא שמישהו לא קיבל בזמן את ההודעה להתקשר אליך.
הפסיקו להימנע ולהניח הנחות – חיו את החיים שלכם במקום זה!

הגיע הזמן לדייק את המוח

ליצירת קשר עם מפתחת השיטה שירלי פולק, נא למלא את הפרטים הבאים: